logo

11 Eylül 2019

MUHTARLAR DEVLETLE MİLLET ARASINDA KÖPRÜDÜR

MUHTARLAR DEVLETLE MİLLET ARASINDA KÖPRÜDÜR

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiyeli Muhtarlarla Buluştu.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Reşadiye Kaymakam Vekili Bülent Karacan, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların devlet ve millet arasında köprü olduğunu söyledi.

Vatandaşların en küçük sıkıntılarını devletin ilgili birimlerine aktaran, köydeki vatandaşların birinci derecede muhatabının muhtarlar olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımız bizim elimiz, kolumuz, gözümüz, kulağımız. İnsanların problemlerini birinci derecen takip ettikleri için muhtarlarımızı önemsiyorum. Muhtarlık köklü bir kurum. Bu toplantı inşallah Reşadiye’ye ve Reşadiyeli hemşehrilerime hayırlı uğurlu olur.“ dedi.

Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, emin adımlarla daha da büyümeye güçlenmeye devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkiye’nin insanı kıymetli. Bize düşen görev de buradaki insanların işlerini kolaylaştırmak, bizlerden bekledikleri hizmetleri sunmak, bekleyen sorunlarına çözüm üretmek.“ diye konuştu.
Türkiye’nin, Tokat’ın ve Reşadiye’nin gelişmesine, vatandaşların huzuruna ve esenliği herkesin katkı sağlaması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yorgunluk, bezginlik göstermeden, aşkla, şevkle, merhametle hepimiz işimizi yapacağız. Hepimiz işimizi güzel yapacağız. Yapabildiklerimiz kadar, yapabilecekken yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak ve onlara hizmet etmek asli görevimiz.” dedi.

Devlet hizmetlerinde birinci önceliğin yol, su gibi altyapı hizmetleri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, içme suyu olmayan ve yol sorunu yaşayan hiçbir yerin kalmayacağını kaydetti.

Memleketimizin hiçbir yerinde aç-susuz, yardım bekleyen garip-gureba vatandaşın olmayacağına dikta çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat ve Reşadiye’nin insanında dayanışma duygusu zaten çok yüksek. Bunun yanında devletimizin imkanları var. Bu yüzden fakir fukara, garip gureba, yoksul biçarenin derdi çözülecek. Bu konuda herkes görevini layıkıyla yapsın.” şeklinde konuştu.

Reşadiye’de Eğitim Tokat başlığı altında sürdürülen Etüt Tokat, Kitap Tokat, Spor Tokat ve Sosyal Destek Hızır Tokat projelerine sahip çıkılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara sahip çıkılarak, akademik başarının yukarılara çekileceğini belirtti. İhtiyaç sahibi öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması talimatını veren Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede Z Kütüphanesi olmayan ilkokul kalmayacağını, okullardaki sağlık taramalarına titizlikle devam edileceğini, kitap okumanın yaygınlaştırılacağını söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca ilçenin turizmini katkı sağlayacak olan Zinav Gölü ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “Zinav Gölü rekreasyon alanını yapacağız. Proje çalışmalarımız devam ediyor. Oranın yolunu ve temizliğini yapacağız. Zinav Gölü’nü Reşadiyeli vatandaşlarımıza kazandırmamız lazım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, hatıra fotoğraf çekindi.

Paylaşma ikonundan:

Share
418 Kez Görüntülendi.