logo

23 Eylül 2019

MHPLİ VEKİL BULUT ’’TANITIM SORUNU YAŞIYORUZ’’

MHPLİ VEKİL BULUT ’’TANITIM SORUNU YAŞIYORUZ’’

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi ile ilgili konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Tokat coğrafyasında üretilen ürünlerin, tarih boyunca kalitesiyle genel kabul görmüş olmasına rağmen, tanıtım sorununu aşamadığımız açık bir şekilde ortadadır. Tanıtım konusunda atılan adımların daha kurumsal bir hal alması gerekmektedir” dedi.
2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” Anadolu’dan renkli görüntülere sahne oldu.Ankara Ticaret Odası’nın Anadolu’nun yöresel ve geleneksel ürünlerinin Ankara’dan dünyaya pazarlanması amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği, “Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve ATO Başkanı Gürsel Baran’ın katılımları ile “Anadolu’dan Dünyaya” temasıyla gerçekleştirildi. Zirvede Tokat’a özel ürünler de sergilendi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut zirveye katıldı. Bulut, “Tokat ürünlerinin piyasada hak ettiği yeri alması dileğiyle bütün üreticilerimize rızık bolluğu diliyorum.Tokat coğrafyasında üretilen ürünlerin, tarih boyunca kalitesiyle genel kabul görmüş olmasına rağmen, tanıtım sorununu aşamadığımız açık bir şekilde ortadadır” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
413 Kez Görüntülendi.