logo

MERHAMET TEŞKİLATI TOKAT”TA

MERHAMET TEŞKİLATI TOKAT”TA

Merhamet Teşkilatı  yardım sürecini ve çalışmalarını Kanal 60 Televizyonunu ziyarette  anlattı.

Merhamet Derneği Tokat Şube Başkanı Selahattin Alaçam ve Yardımcısı İlhan Fidan yaptıkları çalışmalar hakkında, Televizyonumuzu ziyaret ederek bilgilendirme yaptılar.

Merhamet Derneği Tokat Şube Başkanı Selahattin Alaçam ziyarette yaptığı açıklamada “Merhamet Teşkilatı ( İnsan Hakları ve Hürriyetleri İnsani Yardım Teşkilatı) olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. İnsanı yastaki Devlet yaşasın düşüncesiyle mazlumların her zaman yanında olmak ama sadece Ülkemizde değil, sadece Ramazan ayında değil her daim Ülkemizde ve Tüm Müslüman coğrafyasında orada yardım bekleyen insanlara yardım getirmek için yollardayız. Yapılan yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz.ilk olarak Suriye Resulayn da ihtiyaç sahibi ailelere yiyecek,gıda ve giyim yardımlarını ulaştırdık. Ramazan ilk haftasında  sizlerin desteğiyle Filistin Gazzede 500 kişilik bir iftar proğramı gerçekleştirdik. Afrikada ki bazı bölgelerde ile Bangladeş Arakan bölgesindeki kardeşlerimize iftar Programı hazırlıyoruz. Daha sonra Afrika Gana ülkesinde yeni açılacak olan Su Kuyuları hazırlıkları devam etmektedir.

   Bu arada Ramazan ayında fitre, zekat, adak kurban, giyecek, yiyecek, gıda yardımları ile yetimlere bayram hediyesi adı altında yardım çalışmalarımız sürmektedir. Tabiki bunlar sizlerin destekleri ile yapılmaktadır. Tek hedefimiz yardımlarınızı ülkemizde ve dışarıda yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaktır. Peygamberimizin S.A.V. İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir düşüncesiyle hiçbir siyasi düşünceye bağlı kalmadan muhtaç her insanlarımıza empati yaparak onların yerine kendimizi koyarak sadece Allah Rızasını kazanmak amacı ile ve o insanların dualarını almak niyetiyle yardım ediyoruz.

   Tokat ili ve ilçelerinde inşallah bizlerde diğer STK lar gibi Devletimizin ve ilgili kuruluşların bilgileri dahilinde Merhamet teşkilatı olarak merhametli insanlara sizlerin desteğiyle yardımlar yapmayı ve ulaştırmayı düşünüyoruz. Tokatımıza hayırlı olsun inşallah.

Ramazan ayında kardeşlerimizin sizin merhametinize ihtiyacı var. Gelin sofralara bereket-geleceklerine umut, merhamete ortak olalım. Çeşit çeşit yemekler yerken, yemek seçerken boğazımızdan çeşitli yemekler geçerken ihtiyaç sahiplerini de  unutmayalım” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler:
Share
773 Kez Görüntülendi.