logo

Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” Projesi Değerlendirildi

Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” Projesi Değerlendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Makamında düzenlenen toplantıda Tarım Tokat kapsamında küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla başlatılan “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi ile ilgili yapılan çalışmalar ele alındı.

Toplantıda, sürdürülebilir üretim modeli ile öncelikli Karayaka ırkı ve Karaman ırkı olmak üzere çiftçilere verilmesi planlanan koyunların türleri ile çiftçiye verilecek desteklemenin yöntemi üzerinde görüşüldü.

Proje ile 5 yılda 100 bin koyunun meralarla buluşacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçimizin ve köylümüzün dostu olduğunu belirterek çiftçimizin ve köylümüzün zenginleşmesi için hep birlikte çalışıldığını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Ziraat Bankası Sivas Bölge Başkanı Dr. Murat Serdar Bulut, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, Ziraat Bankası Tokat Merkez Şube Müdürü Mustafa Kırgız ve ilgililer katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
636 Kez Görüntülendi.