logo

07 Eylül 2019

KAZ GÖLÜ,BALLICA MAĞARASI ve ŞELALESNE BÜYÜK PROJE HAZIRLANIYOR

KAZ GÖLÜ,BALLICA MAĞARASI ve ŞELALESNE BÜYÜK PROJE HAZIRLANIYOR

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’nda ilçedeki turizmi harekete geçirmek için Ballıca Mağarası, Kaz Gölü ve Şelale için büyük bir projenin hazırlandığını söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Pazar Belediyesi Konferans Salonunda ‘Muhtarlar Toplantısı’ düzenlendi. Pazar Kaymakam Vekili Mustafa Karali, Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, il genel meclis üyeleri, ilgili kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, toplantının düzenlenmesindeki amacın muhtarları yerinde dinlemek olduğunu söyledi.

Muhtarlar tarafından iletilen sorunlara ve taleplere çözüm üretilerek, işlerin takip edileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar’ın gelir kaynakları arasında yer alan tarım ve turizm alanına ağırlık verileceğini söyledi.

Pazar’ın Tokat’ın kıymetli ilçelerinden biri olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar’ın Ballıca Mağarası, Kaz Gölü ve Şelalesi için büyük bir proje hazırlandığını, projenin gerçekleşmesi ile de ilçenin turizminin canlanacağını ifade etti. İlçenin tarımsal anlamda potansiyeli olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, tarımsal gelişmeyi önemsediğini belirterek, “Çiftçinin ve tarımın dostuyuz. Çiftçinin cebine para girmesini sağlayacak bütün çalışmaların destekçisiyiz.” dedi.

Eğitim Tokat kapsamında yapılan çalışmaların artarak devam etmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Hükümet Konağı’nın restore edilerek, buranın kadın eğitim merkezi ve çocuk kütüphanesi olarak hizmet verip, ilçenin taçlandırılacağını söyledi. İlçede Z-Kütüphanesi olmayan okul kalmaması için talimat veren Vali Dr. Ozan Balcı, kitap okumanın yaygınlaştırılmasını istedi.

İlçedeki taşımalı eğitimde okul servislerinin sıkı denetim altında tutulması gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, eğitim öğretim öncesi ilçedeki köylerde fakir fukara, garip gureba, şehit ve gazi ailesi çocuklarının tespit edilerek, her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi.

Sosyal Hızır Destek kapsamında da dezavantajlı vatandaşlara destek çıkılması talimatını veren Vali Dr. Ozan Balcı, sorunların çözümünün sıkı takipçisi olacağını ifade ederek, toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
412 Kez Görüntülendi.