logo

KAPIMIZ HER DAİM AÇIK

KAPIMIZ HER DAİM AÇIK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Valilik koordinesinde başlatılan Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında 20 akülü, 25 manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Cumhuriyet Meydanında Covid-19 tedbirleri kapsamında temsili olarak düzenlenen programda akülü araçlar engellilere ve ilçelerde engellilere verilmek üzere İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine teslim edildi. Vali Dr. Ozan Balcı, programda yaptığı konuşmada “Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında bugüne kadar engelli vatandaşlarımıza toplamda 47 akülü, 90 manuel tekerlekli sandalye teslim edildi ve edilmeye devam edecek. Engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları için her zaman hazır ve nazırız, kapımız onlara daima açık.” dedi. Engelli vatandaşlara, ihtiyaç duyulduğu takdirde tekrar akülü veya manuel tekerlekli sandalye temin edilebileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, devletimizin engelli vatandaşların her türlü ihtiyaçları için de her zaman yanlarında olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı’dan Engellilere Müjde: ‘Tokat’a Türkiye’ye Örnek Bir Kompleks Kazandırılacak’Aktif Yaşam Merkezi, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ile Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünün bir arada bulunacağı kompleksin temelinin 2021 yılı Mayıs ayında atılmasının hedeflendiğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat Belediyesi iş birliğinde yapılacak kompleksin içerisinde yüzme havuzu, kapalı-açık spor salonları (basketbol, voleybol, çim halı saha) kütüphaneler, cami ve yürüyüş yolları olacak. Bu yönüyle Türkiye’ye örnek bir kompleksi Tokat’a kazandıracağız.” diye konuştu.Engelli Çocuklara Özel Eğitim Okulları Engelli çocuklara yönelik Özel Eğitim Okulu, Özel Eğitim Uygulama Okulu, Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Özel Eğitim Meslek Okulunun yapımı için gerekli çalışmaların başlatıldığını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat Valiliği olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzle engellilerimizin her zaman yanındayız. Tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.” dedi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Mahmut Özdemir, akülü ve manuel tekerlekli sandalyeleri temsili olarak alan engelli vatandaşlar katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
123 Kez Görüntülendi.