logo

24 Eylül 2019

KANALA DÜŞEN İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ

KANALA DÜŞEN İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ


Tokat’ta atık su borusu işinde çalışan Bingöl doğumlu 43 yaşındaki işçi dengesini kaybederek kanala düştü. Afad ekiplerinin devreye girmesi sonucu dalgıçlar işçi Hasan Saksı’nın cesedine olay yerinden 3 buçuk kilometre mesafede ulaştı. İşçinin yakınları sinir krizi geçirdi.Tokat merkez Dedeli Mahallesi TOKİ inşaatlarında atık su borusu işinde çalışan Bingöl doğumlu işçi Hasan Saksı (43) ayağı kayarak bir anda kanala düştü. İşçi arkadaşlarının suya düştüğünü gören diğer işçiler bağırmaya başladı. O esnada daha aşağı bir noktada ise Hasan Saksı’nın yakını olan bir işçi bulunuyordu. Hemen kurtarmak için hamle yaptı. Suya atlayarak Hasan Saksı’yı yakaladı. Hasan Saksı yaralı bir vaziyette yakınının gömleğine tutundu ancak gömlek yırtıldı. Yaralı işçi ise suya kapılarak gözden kayboldu.
Suya kapılan arkadaşlarını kurtarmak için seferber olan işçiler polise haber verdi. DSİ kanalın suyunu kesmek için devreye girdi. Bu esnada AFAD da olay yerine geldi. Dalgıçlar yardımıyla kanal içinde arama çalışması başlatıldı. Kanal boyu dalgıçlarla didik didik arandı. Hasan Saksı’nın yaklaşık 3 buçuk kilometre sonra cansız bedenine ulaşıldı.
Olayı gören yakınları sinir krizi geçirirken işçiler gözyaşlarına boğuldu. Hasan Saksı’nın cenazesi otopsi için Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ölen işçinin Bingöl’lü olduğu evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Paylaşma ikonundan:

Share
456 Kez Görüntülendi.