logo

31 Aralık 2018

İslam Dünyası “Ortak Akıl ve Stratejik Vizyonu

İslam Dünyası “Ortak Akıl ve Stratejik Vizyonu

Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) ile Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü (TASEN) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 4. Uluslararası TASCA Forumu, “İslam Dünyası Ortaklık ve Kalkınma”, İslam Dünyası’ndan 30 ülkeden 200’den fazla akademisyen, araştırmacı, STK temsilcisi ve iş adamları katılımı ile 20-24 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Foruma Tokat’tan S.S.Yeşilırmak Havzası Hanımeli Çevre Kültür İşletme Kooperatif, Tarımkon ve Toksat 

adına Amine Sümbül ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Forum için paylaşılan bilgi notunda “Forum’da; İslam Dünyası’nın lideri olarak Türkiye’mizin, her alanda birikim ve tecrübesi paylaşıldı, İslam Ülkeleri ile bilimsel kültürel ve ekonomik işbirliği, ortaklık, kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmeyi, İslam Dünyası milli servetlerinin doğru ve adil yönetimi ve İslam ülkeleri arasında milli para kullanımını yaygınlaştırarak halklarımızın hak ettiği refahı artırmayı sağlayacak projeler değerlendirilerek, ortak sorunlarımız, işbirliği – ortaklık imkânlarımız; İslam Dünyası “Ortak Akıl ve Stratejik Vizyonu” ile Milli Ruh-Gerçek Bağımsızlık-Özgür Müslüman temaları işlendi.” ifadeleri yer buldu.TAntalya’daki Forumdan anlık bilgilendirmeleri sosyal mecra hesaplarından yapan Amine Sümbül “katıldığımız organizede, Tokat adına kültür, el sanatları ve yöresel tatlarımızın tanıtımını yaptık. Standımızı ziyaret eden Belediye Başkanlarımıza ve Antalya Beyaz Ay Dernek Başkanımıza yöresel el baskılı masa örtülerimizi, meşhur Aşık Baba bez sucuğumuz ve organik sirkelerimizi, kooperatifimizin logosu baskılı bez çantamızı da hediye takdim ettik.” diye yazdı.

            TASCA Forumuna katılan Amine Sümbül, foruma sağlamış oldukları katkıdan ödülü aldıkları ödül için de bir paylaşımda bulundu ve “bu ödül hayatımın en anlamlı ödülü” vurgusu ile şunları söyledi:

“Bilim insanlarının yanında bir Müslüman Türk kadını olarak İslâm Birliği Kalkınma ve Ortaklık 4. Tasca Forumunda 30 ülkeden gelen 220 delege katıldı. Akademisyen Bilim Adamları, STK, İş adamları, Bürokratlar, Gazeteciler foruma sağladıkları katkılar adına ödül aldı. Bu organizasyonun Genel Koordinatörü TASCA Kurucusu sn. Muhammet Al Ad-il hocama ülkem, ilim ve temsil ettiğim Yeşilırmak Havzası Hanımeli İns. Çevre Kültür İşletme Kooperatifi, Tarımkon, Toksat adına teşekkür ederim. Yıllardır sabır ve özveri ile çalışmalarımda madden, manen destek olan sevgili Ailem adına aldığım ödülle onur ve gurur duydum. Afrika Orta Doğu ve Dünyanın her yerinden katılımcılarla inşallah kendi değerlerimizin ışığı altında özgürce İslâm kardeşliğinin Ensar ve Muhacir örnekliğinde 5. TASCA Forumu’nda daha etkin olabilmek umut ve duası ile…”

Paylaşma ikonundan:

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?