logo

15 Nisan 2019

İŞKUR İŞ GÜCÜNÜ ÖLÇÜYOR

İŞKUR İŞ GÜCÜNÜ ÖLÇÜYOR

Tokat İŞKUR Tokat ilinde faaliyet gösteren, sektöründe öncü 474 işyerini ziyaret ederek işverenler ile görüşecek, Tokat ilinin işgücü piyasası fotoğrafı çekilecek.

Konu ile ilgili Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “4 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 617. Maddesine göre Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasası verilerinizi yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayımlamakla yükümlüdür.Bu yükümlülük gereğince Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşgücü Piyasası Araştırması yapacak, araştırma kapsamında elde edilen veriler derlenecek, derlenen veriler analiz edilerek işgücü piyasasında mevcut ve gelecek dönemde meydana gelmesi beklenen mesleki değişim ve gelişimler incelenebilecek, işverenlerimizin ihtiyaç duyduğu meslek ve beceriler tespit edilecektir. İşgücü Piyasası Araştırması sadece istatistik amaçlarla yapılmakta olup, derlenecek bilgiler Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Erbaa İŞKUR Hizmet Merkezi ve Turhal İŞKUR Hizmet Merkezince işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacak ve işverenlerimize daha iyi hizmet sunmamızda bize yol gösterecektir.

2019 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması ülke genelinde 1 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek, ziyaret edilen işverenlerimize 2019 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması Bilgi Formu’nda yer alan soruların sorulacaktır. İlimizde de 474 işverenimizin verdiği cevaplar derlenecek, elde edilen veriler kullanılarak 2019 Yılı Tokat İli İşgücü Piyasası Araştırması Raporu oluşturulacaktır.

81 ilden elde edilecek bu araştırma raporları yerel ve ulusal düzeyde uygulanacak istihdam politikaları için önemli bir kaynak olacaktır. 2019 Yılı Tokat İli İşgücü Piyasası Araştırması Raporu Tokat İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nda değerlendirilecek, Tokat İŞKUR bünyesinde açılacak kurs ve programların hangi mesleklerde düzenleneceği konusunda bizlere yol gösterecektir.

2019 Yılı Tokat İli İşgücü Piyasası Araştırması çalışmasının ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olmasını temenni eder, araştırma kapsamında sahada olacak iş ve meslek danışmanlarımıza yardımcı olacaklarını bildiğimiz değerli işverenlerimize şimdiden teşekkür eder, tüm işverenlerimize hayırlı ve bol kazançlar dileriz.” denildi.

Paylaşma ikonundan:

Share
561 Kez Görüntülendi.