SPOR TOKAT BAŞARIYOR

Tokat Valiliği tarafından hayata geçirilen Spor Tokat projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerde çalışmalarına devam eden sporcular 19-24 Mart 2019 tarihlerindeki spor müsabakalarında çok sayıda derece aldı.

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ
Samsun ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Grup Müsabakalarında mücadele eden Kız ve Erkek takımlar Yarı Final Vizesini aldı.
YILDIZ ERKEKLER
1-Mert Tahsin Yolmaz Cirit Atma İkinci
2-İlke Kam 80 metrede Üçüncü
3-Caner Kartalmış
Uzun atlamada Üçüncü
60 metrede Dördüncü
4-Emirhan Ateşli 3 Adım Atlamada Dördüncü
5-Mehmet Sırdaş Baysal 
Yüksek Atlamada Dördüncü
2000 metrede Dördüncü
6-Ömer Berke Kapan 100 metre Engelli koşuda Üçüncü
7-Ozan Dönmez Gülle atmada Dördüncü

Bayrak Takımı Dördüncü
İlke kam 
Caner Kartalmış
Mustafa Şamil durmaz
Burak Baki Akalın
Doğukan Köse

YILDIZ KIZLAR
1-İrem Yalınalp 
Uzun Atlamada Birinci
80 metrede Üçüncü
2-Nisa Sorgun 60 metrede Üçüncü 
3-Gamze Yılmaz 1500 metrede Üçüncü
4-Özge Alp 80 metre Engelli koşuda Dördüncü
5-Berrak Sallaker Yüksek atlamada Dördüncü
6-Hümeyra Altay Cirit atmada Üçüncü

Bayrak Takımı Birinci
Fatma Balıca
İrem Yalınalp
Nisa Sorgun 
Gamze Yılmaz
Şula Algül

SERBEST – GREKOROMEN GÜREŞ

Samsun ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakalarında mücadele eden Serbest ve Grekoromen takımları Final Vizesini aldı.

GREKOROMEN STİL

1-38 kg Muhammed Emin Özdemir Gümüş Madalya
2-41 kg Fatih Bildiş Bronz Madalya
3-48 kg sefa yıldırım Bronz Madalya
4-52 kg Mert Çalışır Bronz Madalya
5-57 kg Buğra Aybars Bronz Madalya
6-85 kg Serhat Göçmez Altın Madalya

SERBEST SİTİL

1-38 kg Bekir keser Altın Madalya
2-44 kg Mert Can Ölmez Bronz Madalya
3-48 kg Melih Gümüş Gümüş Madalya
4-52 kg Ömer Baki Şahin Gümüş Madalya
5-57 kg Tuğrul Efe Işık Bronz Madalya
6-68 kg Fatih Altıntaş Altın Madalya
7-85 kg Veli Maral Bronz Madalya

OKUL SPORLARI

Taekwondo Yarı Final Müsabakaları – Gümüşhane

Gümüşhane ilinde yapılan Okul Sporları Gençler Taekwondo Yarı Finallerinde ilimizi temsil eden sporcular, Türkiye Şampiyonasına katılım Vizesini aldı.

1-74+68 kiloda Medine Aysu Eroğlu Gümüş Madalya
2-73 kiloda Tolga Kutay Ayyıldız Gümüş Madalya
3-68 kiloda Nurcan Yeğin Bronz Madalya
4-55 kiloda Nurgül Erkmen Bronz Madalya
5-78 kiloda Mustafa Sencar Bronz Madalya
6-55 kiloda Ömer Yiğit Cağıl – Bronz madalya
7-63 kiloda Fatih Berk – Bronz Madalya

Judo Grup Müsabakaları – Yozgat

Yozgat ilinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Grup Müsabakalarında İlimizi temsil eden sporcular Yarı Final Vizesini aldı.

1-60 kiloda Berk Yılmaz Gümüş Madalya
2-46 kiloda İlker Serin Gümüş Madalya
3-54 kiloda Muhammet Çağrı Bilecan Bronz madalya

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU

Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası – Bursa

1-Çağla Yarım Gümüş Madalya
2-Nesrin Baş Bronz Madalya
3-Ebru Dağbaşı Bronz Mdalya
4-Esra Keten Bronz Madalya
5-Melisa Karlı Türkiye Beşincisi
6-Esra Atımdar Türkiye Beşincisi

Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası- Ordu
1-65 Kiloda Hamza Duman Türkiye 3.sü olup Milli takıma gitmeye hak kazandı.

TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME, FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU

Antalya’da yapılan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Spor Tokat’ı temsil eden sporculardan
1-Ersoy Ayçelik Türkiye Şampiyonu olarak Altın madalya 
2-Mutlu Bakırtaş Türkiye Şampiyonu olarak, Altın Madalyanın sahibi oldu.

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU

Kulüpler arası Halk Oyunları Yarı Final Yarışmaları – Samsun

THOF faaliyet programında yer alan ve Samsun’da yapılan Kulüpler arası Halk Oyunları Yarışmaları Yarı Finallerinde Spor Tokat’ı temsil eden Zile Belediye Spor Kulübü Genç erkeklerde ikinci oldu.