logo

20 Aralık 2019

İLÇELERDE KADINA ŞİDDETİ ÖNLEME TOPLANTILARI YAPILIYOR

İLÇELERDE KADINA ŞİDDETİ ÖNLEME TOPLANTILARI YAPILIYOR

Tokat Valisi Ozan Balcı başkanlığında 17 Aralık’ta yapılan Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısında alınan kararla ilçelerde yapılması kararlaştırılan toplantılar yapılmaya başlandı.

Reşadiye Artova ve Yeşilyurt’ta Kaymakamların başkanlığında ”Kadına Karşı Şiddeti Önleme” toplantıları başladı.

Toplantılara İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Emniyet Amirleri,İlçe  Müftüleri, İlçe Milli Eğitim Müdürler, İlçe Devlet Hastaneleri Başhekimleri katıldı.

Toplantılarda; Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek, mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı. İl ve ilçelerde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, Kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il/ilçe bazında ve Bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirlerin değerlendirildiği toplantılarda ayrıca, son dönemde yaşanan üzücü olayların  analizleri de yapılarak, benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde yoğunlaşıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
531 Kez Görüntülendi.