logo

İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

İl İstihdam Kurulu Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplandı.
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı, TSO Başkanı Ali Çelik, TESOB Başkanı Fehmi Çankaya, İş Kur İl Müdürü Bekir Fındık ve il istihdam kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda işgücü yetiştirme servis faaliyetleri, iş ve meslek danışmanlığı ve tanıtım faaliyetleri, İşsizlik ve çalışma servisi faaliyetleri, iş yerleri denetimleri, denetim programları, eğitim çalışmaları ve planları, kurs ve iş başı eğitimleri, engelli ve eski hükümlülere verilen destekler ve projeler değerlendirildi. 
Toplantıda ayrıca, İş Kur tarafından 2019 yılı içerisinde İş Kur danışmanlarınca 52.128 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verildiği, 8.177 kişiye iş danışmanlığı hizmeti verilerek işe yerleştirilmelerinin, 4.730 kişinin ise kurs ve programlara yönlendirilerek meslek edinmelerinin sağlandığı belirtildi.  
Vali Dr. Ozan Balcı, İş Kur Müdürlüğü’nün güzel işler yaptığını belirterek,  verdikleri emekler nedeniyle İş Kur personeline teşekkür etti. İşsizliğin azaltılmasının sanayi, tarım, kültür ve turizm alanında yapılacak çalışmalarla mümkün olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin imkanları var. Devletimizin imkanları ile istihdama her türlü destek verilecek.  Sanayicilerimize verdiğimiz destek Tokat’a verilen destektir. Hepimiz memleketimizin ve milletimizin işlerini yapıyoruz, hep birlikte istihdama katkı sağlayacağız.” dedi.
İş yapabilecek nitelikte olan engelli vatandaşlarımızın ve eski hükümlülerin iş sahibi olması için yapılan projeleri önemsediğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bir ekip kurularak engellilerin iş sahibi olması için özel çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
594 Kez Görüntülendi.