logo

GÖNÜLLÜLERİMİZ ADIM ADIM AVRUPA YOLUNDA

GÖNÜLLÜLERİMİZ ADIM ADIM AVRUPA YOLUNDA

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından kabul edilen “Adım Adım Avrupa ve Adım Adım Avrupa II” Avrupa Dayanışma Programı projelerinin gönüllüleri, Türk Ulusal Ajansı tarafından 3 gün süren Ayrılış Öncesi Eğitimine tabi tutuldu.

Gönüllüler 3 gün boyunca Avrupa Dayanışma Programı hakkında kapsamlı bir bilgilendirme aldılar.

Düzenlenen eğitim ile gönüllüler; Avrupa Dayanışma Programı, Avrupa Gençlik Portalı, gönüllülük projeleri, youthpass 8 anahtar yeterlilik, proje çemberi, dayanışma vurgusu, çevrimiçi dil desteği, hibe kalemleri, raporlama süreci ve Türk Ulusal Ajansının faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldular. Adım Adım Avrupa Projeleri kapsamında toplamda 22 gencim İtalya’nın Treviso şehrine gönüllülük yapmaları için gönderiyoruz.

Avrupa Dayanışma Programı; gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.
Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getirmektir. Program; yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunmaktadır.

Paylaşma ikonundan:

Share
192 Kez Görüntülendi.