logo

“Fidan Kesmek Yok, Fidan Dikiyoruz”

“Fidan Kesmek Yok, Fidan Dikiyoruz”

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yeni Yıla Fidan Dikerek Girelim” Projesi kapsamında Tokat’ta 2 bin 200, ilçelerle birlikte toplam 5 bin fidan ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtıldı. 


Orman İşletme Müdürlüğü ile Fidanlık Şefliğinde üretilen 200 akdut, 500 tatlı badem, 750 toros sediri, 600 yerli ceviz ve 150 karaçam Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programda toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlara teslim edildi. 


Vali Dr. Ozan Balcı, programda yaptığı konuşmada, “Yeni yıla fidan dikerek girelim diye vatandaşlarımıza fidan dağıtıyoruz.” dedi.

 “Memleketimize ve Milletimize Dostuz”
Vali Dr. Ozan Balcı, “İnşallah 2020 yılı memleketimizin ve milletimizin yükselmesine, yücelmesine, halkımızın zenginleşmesine, huzuruna ve refahına katkı sağlar. Herkesin yeni yılını kutluyorum. 2020 yılında yine güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Eğitimden sağlığa, spordan sosyal politikalara, iletişimden ulaşıma yani kısacası hayatın her alanında insanlarımızın zenginleşmesine, huzuruna ve refahına katkı sağlayacak işlerle yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Tokat’ta ki tüm tarım ve orman teşkilatı Valiliğimizin liderliğinde ve yüreklendirmesiyle toprağa, havaya suya, börtüye böceğe ve insana dost. Memlekete ve millete dost mantığıyla hareket ederek fidan yetiştiriyor ve fidan dikiyoruz. Toprağı seven, vatanını, milletini seven ekip arkadaşlarımızla ve Tokatlılarla beraber çalışmalarımızı yapıyoruz. Tokat’ın yarısı orman zaten. Bu da Tokatlı hemşehrilerimizin doğaya, ağaca, ormana ne kadar dost olduğunu gösteriyor. Biz bu sene 240 bin tane ceviz fidanı dikiyoruz. Bu 16 bin dönüm ceviz yapıyor. Tokat’ta ki ceviz alanlarını iki katına çıkardık. 60 bin ceviz yetiştiriyoruz. 150 bine yakın meyve yetiştiriyoruz. Cevizler Niksar cevizi olacak. Bunları köylümüze ve kentlimize vereceğiz. Bunun yanında kuşburnu, alıç, sumak, iğde bu tip fidanlar yetiştiriyoruz. Tokat’ta 5 yılda 30 milyon fidan yetiştireceğiz. 20 milyonda fidan dikeceğiz. Tokat’ımızın en büyük projelerinden biri. Bir fidanı ve ağacı sevmek memleketi ve milleti sevmek demektir. Memleketin ve Türkiye’nin geleceğine inanmak demektir.” dedi.


“Fidan Kesmek Yok, Fidan Dikiyoruz” 
Doğayı her zaman önemsediğini ve doğayı korumak için yürütülen çalışmalara destek verdiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvanların yarısı ağaçlarda yaşarmış. Biz aynı zamanda hayvanlarımızı koruyoruz. Bizim dinimizde peygamber efendimiz kıyametin kopacağını bilseniz bile bir fidan dikin diyor. Fidan büyüdükçe, yükseldikçe insanın ruhu da yükselir. Fidan dikmek çok hayırlı ve güzel bir iştir.  Bu memlekete ve millete olan sevginin en güzel nişanesidir. Ağacı ve fidanı seviyoruz, ağacı ve fidanları sevenleri daha çok seviyoruz. Orman Tokat ve Tarım Tokat olarak yürütülen çalışmaların bende takipçisiyim. Fidan kesmek yok fidan dikiyoruz. Ağaç kesmek yok ağaçları koruyoruz. Toprağı, suyu, börtüyü ve böceği koruyoruz.” dedi.


Vatandaşların yeni yılını kutlayan Vali Dr Ozan Balcı, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.


Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin, Fidanlık Şefi Salih Eraydın ve vatandaşlar katıldı. 

Paylaşma ikonundan:

Share
399 Kez Görüntülendi.