logo

22 Şubat 2019

EYÜP EROĞLU BELEDİYE MECLİSİ ADAYLARINI BULUŞTURDU

EYÜP EROĞLU BELEDİYE MECLİSİ ADAYLARINI BULUŞTURDU

AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Tower Otel’de Belediye Meclis Adayları ile istişare toplantısı yapıldı.

            Toplantıya Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve yeni dönem aday olan Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

            Toplantı seçim sürecinde sorumlulukla ve çalışmalarda nasıl davranılması gereken istişare ile devam etti. Toplantıda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk birer konuşma yaptılar.

“DÜNYA MAZLUMLARININ LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

            Toplantıda ilk olarak söz alan AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Cumhur İttifakına zarar verecek her türlü söylemlerden kaçınılması gerektiğinin altını çizdi. Öztürk yaptığı konuşmada, “Dünyanın neresine gidersek gidelim Recep Tayyip Erdoğan dediğimizde oradaki vatandaşın dahi gözlerinin güldüğüne, dilini anlamasak bile heyecanlandığına ve bu sevincini bizimle paylaşmaya çalıştığına şahit oluyoruz. Bunu Orta Doğuda da görüyoruz, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizde de görüyoruz, Orta Asya’da yaşayan Türk vatandaşlarımızda da, Afrika’da yaşayan mazlumların yüzün de de görüyoruz. Dünyanın dört bir tarafında nerede bir sıkıntı varsa, nerde bir gözyaşı varsa orada olmaya çalışan bir liderle yol yürüyoruz.

AK PARTİ TEŞKİLATLARI İLE VAR OLAN BİR PARTİ

            31 Mart yerel seçimleri de hem ülkemiz hem de şehrimiz için önemli. Ve bu bir ekip işi. Biz bunu çok önemsiyoruz. 16 yıldır teşkilatın içerisinde olan bir kardeşiniz olarak bu konuda teşkilatın kurumsal yapısının olmazsa olmaz olduğunun kanaatindeyim.  Sonuçta bu mevki ve makamlar geçici. Asıl olan teşkilatın kendi yapısı. Biz bir arada olduğumuzda, bir ve beraber olduğumuzda teşkilatın gücü ve alacağı sonuç da bu doğrultuda mutlaka etkili olacaktır. Önemli olan burada bu yolu birlikte yürüyor olmak. Bu süreci bir bütün içerisinde atlatacağımıza inanıyorum.

CUMHURBAŞKANIMIZ NE DERSE O

            Seçim öncesinde olduğumuz için malum siyaset bir numaralı gündem. Buradaki en önemli konu da sosyal medya. Fitne fesat yaymak isteyenlere itibar etmemenizi rica ediyorum. 31 Mart’ta onlara cevabını hep beraber vereceğiz. Çünkü bizim işimiz gücümüz önümüze bakıp, çalışmak. Diğer tarafta Genel Merkezimiz sürekli ikazda bulunuyor. Cumhur ittifakına zarar verecek tek bir söylemde bulunmayın diyor. Bu da bizim kırmızı çizgimiz. Hassas ve çok önemsediğimiz bir konu. Biz sadece yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

TECRÜBE VE GENÇLİK KAYNAŞMASI

            Konuşmasında 5 yıllık Belediye Başkanlığı sürecinde yaptığı çalışmalardan kısaca bahseden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Belediye Meclisinde 5 yılda çok uyumlu bir çalışma yürüttük. Cumhur İttifakı yapılmadan önce de biz Tokat’ta kardeşlik hukukuna daima riayet ettik. Sorumluluğumuzu hep yürekten hissederek layıkıyla taşıdık.

            Belediyemizin 21 AK Parti ve 10 Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere toplamda 31 tane Belediye Meclis Üyesi var. 5 yıla yakın zamandır kardeşçe, çok güzel meclis çalışmalarımız oldu. Meclisimizde de her zaman birlik ve beraberliği muhafaza ettik. Alacağımız bütün karalarda sağduyulu olmaya, yanlış yapmamaya özen gösterdik. Aldığımız her karardan önce grup toplantıları yaptık. Teşkilatımızla beraber ne karar alacaksak ortaya koyduk ve hepimiz uyguladık. İtirazlar oldu, istişareler ettik ve aldığımız bütün kararlarda tek vücut olarak çıktık. 100’e yakın insan bu işe talip oldu. İl ve İlçe Başkanlarımızla görüştük.  Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız kendi özelinde Genel Merkez nezdinde çalışmalar yaptılar. Onların bazı değerlendirmeleri oldu sonra Milletvekillerimizle görüştük. Bütün bunlar çerçevesinde tamamen herkesin ortak istişaresiyle bir liste hazırlandı. En yüksek alabileceğimiz Belediye Meclis Üyesi çıkarma derdindeyiz. % 52 oy aldık 21 tane seçildi. Çok güzel işler, çok güzel çalışmalar yapıldı inanıyorum ki alabileceğimiz en yüksek oyla bu seçimden de başarıyla çıkıp, en yüksek oranda meclis üyesi alacağız.

            11 arkadaşımızı listeye yazamadık. Ama aynı heyecanla gayret etmeliyiz. Bu gemide hep birlikteysek, bu gemide hep birlikte devam edeceğiz. Biz bu aşkla, bu heyecanla sizlerle beraber yola devam edeceğiz. Şimdiye kadar şehrimize yaptıkları hizmetlerden dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

            Biz meclis üyelerimizi belirlerken istişare ile belirledik. Şuan yeni listede yer almayan 11 arkadaşımızı tek tek arayarak görüştüm. Hepsinden Allah razı olsun. Teşekkür ettiler, saygı ile karşıladılar. Önümüzdeki günlerde şuan Meclis Üyesi olan tüm arkadaşlarımızla da bir araya gelip istişare toplantısı yapacağız.

38 gün kalan bir sürecimiz var. Birlikte bu çalışmaların içine katılmamız gereken bir durumdayız. Bu zamana kadar hep teşkilatlarımızla birlikte çalıştık. Yine teşkilatlarımızla birlikte, bu defa içinde sizlerin de olduğu bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

            Biz de teşkilat asıldır. Teşkilatın verdiği program, teşkilatın yaptığı çalışmalar çerçevesinde yola revan oluruz. 15 gündür resmen çalışmalarımızı başlattık ve devam ediyoruz. Bu konuda da sizlerden istirhamım Seçim Koordinasyon Merkezimizin talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmemizdir.

CUMHUR İTTİFAKINA ASLA HALELLİK GETİRMEDİK

            Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Tokat’ta bizlerle birlikte olacak. Cumhurbaşkanımızın da gelecek olması bizim için son derece önemli. Oradaki heyecan, o güzel topluluk, oradaki enerji şehre öyle bir yayılıyor ki bu sevgi bambaşka bir şey.

Liderimiz Cumhur İttifakına ne kadar önem veriyor, bu ülkemizin bekası ile ilgili. Biz de bu sorumluluğu hep yürekten hissettik. Sözümüzde, eylemimizde kardeşlik hukukuna halellik getirmedik, getirmeyeceğiz.

71 YENİ PROJE SES GETİRECEK

            Önümüzdeki hafta Çarşamba günü Proje Tanıtım Toplantısı yapacağız.9 başlık altında 71 yeni projemizle Tokat’ımıza yeni şeyler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Ciddi, güzel, şehre yakışan, şehrin ihtiyaçlarına cevap veren projelerle halkımızın önüne çıkacağız. Her zaman takım ruhuna önem veririm. Biz bu ruhu ne kadar yakalarsak, o kadar başarılı oluruz. Herkesin işin içine katıldığı bir anlayışla çalışmalarımızı yaparız. Güzel bir anlayışla, iyi bir çalışmayla önce önümüzdeki seçimi güzel bir şekilde başaralım, ardından da bu yola revan olalım. Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Paylaşma ikonundan:

Share
536 Kez Görüntülendi.