logo

Eyüp Başkan’dan Tüm Ülkeye Üzüm Tarhanası

Eyüp Başkan’dan  Tüm Ülkeye Üzüm Tarhanası

Türkiye’de Koronavirüs vakıalarının yayılmasını önlemek için Milli Eğitim Bakanlığı okulları tatil etmişti. Tatil kararının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.Söz.”demişti.

Bakanın bu paylaşımından sonra Türkiye’nin her yerinden siyasetçisinden STK’ya futbol kulüplerinden özel şirketlere toplumun her kısımından destek mesajları yağdı.

81 ilden 81 okula sözüyle Çorum’dan leblebi Antep’ten baklava  Ordudan fındık futbol kulüplerinden top hediye ederek 40 dakikalık tenefüste öğrencilere dağıtılacak.

Tokat Belediye başkanı Eyüp Eroğlu da bu etkinlikte yer aldı. Bakan Selçuk’un paylaşıma ”Teneffüs bu kadar uzun olunca, biz de çocuklarımıza enerji takviyesi yapalım dedik.Sayın Bakanım 40 dakikalık teneffüste, Tokat’ımıza özgü meşhur üzüm tarhanası ile öğrencilerimizin ağzını tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza üzüm tarhanası bizden” dedi. ”

Paylaşma ikonundan:

Share
471 Kez Görüntülendi.