logo

28 Şubat 2020

Erdoğan’dan İlk İdlib Saldırısı Açıklaması

Erdoğan’dan  İlk İdlib Saldırısı Açıklaması

33 Şehit verilen İdlib saldırısından sora Başkan Erdoğan’dan ilk açıklama; ”ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK.”

İletişim Başkanlığı yoluyla ilk açıklamasını yapan Başkan Erdoğan Sayıları milyonu bulan insanların sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorunumuza birde askerimizin kanı eklendi. Şehitlerimiz kanı yerde bırakılmayacak.

İletişim Başkanlığı yoluyla yapılan açıklama şöyle ;

”Sayın Cumhurbaşkanımız, sayıları milyonu bulan insanları sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorununa bir de askerlerimizin kanlarının eklendiğini belirtmiş, şehitlerimizin kanlarının asla yerde bırakılmayacağını vurgulamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, doğrudan ülkemize saldırıldığı bir ortamda, rejimin her unsurunun Türkiye için meşru hedef olduğunu ve ateş altına alınacağını kaydetmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye heyetinin Ankara da önerdiği çerçevede bir an önce kalıcı ateşkes ilan edilmesini ve rejimin Soçi Mutabakatına uymaya mecbur edilmesini beklediklerini dile getirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, bu tür saldırıların Türkiye’yi İdlib konusundaki yaklaşımından geri çevirmediği gibi, tam tersine daha da kararlı hale getirdiğini belirtmiş, Astana Süreci’nin taraflarının ve uluslararası toplumun sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, en kısa sürede bir araya gelerek yüz yüze görüşmeye karar vermişlerdir.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
452 Kez Görüntülendi.