logo

11 Nisan 2019

Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü

Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü

Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Tokat İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenle kutlandı. Törene Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Garnizon Komutanı Piyade Alpay Rifat Dönel, Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, kurum müdürleri, stk temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu konuklarını tek tek karşılarken kendisine eşi Leman Topaloğlu ve kızları da eşlik etti.

Törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Atatürk Anıtına Çelenk sundu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Daha sonra günün anlamını belirten konuşmayı Müdür Topaloğlu yaptı.

“HALKIN GÜVENLİĞİ EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ”

Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan tarihi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarının mutluluk ve gururunu yaşadığımız bu güne teşrifleriniz için şahsım ve personelim adına teşekkür eder saygılar sunarım. Güvenliğin olmadığı bir ortamda huzur ve geleceğe dair bir umut da yoktur. 10 Nisan 1845’ten günümüze kadar kendini yenileyen çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelerle devamlılığını sürdüren, huzur ve güvenin teminatı Türk Polis Teşkilatımız, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünü, vatandaşlarımızın, ırz, can ve mal güvenliğini sağlamak için ettiği yemine sadık kalarak büyük bir özveri ile 365 gün, 24 saat görev yapmaktadır. Devletin, vatandaşlarına vereceği olmazsa olmaz en büyük hizmet vatandaşların güven ve huzur içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Devletimizin gerçek sahibi milletimizdir. Tokat huzurlu ve güvenli bir şehirdir. Tokat ilinde yaşayan vatandaşlarımızın ırz, can ve mal güvenliklerini sağlamak, İl Emniyet Müdürlüğü personeli olarak en önemli görevimizdir” dedi.

“HUZUR GÜVEN TOKAT İÇİN AŞKLA ÇALIŞIYORUZ”

Huzur Güven Tokat Projesinden bahsederek konuşmasını sürdüren Topaloğlu, “Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı önderliğinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Huzur Güven Tokat projemiz ile ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın günlük hayatlarını huzur ve mutluluk içerisinde sürdürmeleri için memleket, millet sevdasıyla gayretle, aşkla, fedakarca, hiçbir zaman yorulmadan günün her saatinde meydanlarda, semt pazarlarında caddelerde, sokaklarda, mahallelerde, ibadet yerlerinde, park ve bahçelerde, okullarda kısacası her yerde yağmur, kar, çamur demeden vatandaş odaklı, güler yüzlü bir şekilde emniyet ve asayiş hizmetlerini sunmak amaçlanmıştır. Vatandaşlarımızın güven ve desteği olmadan güvenlik hizmetlerinin tam anlamıyla mümkün olmayacağı aşikardır. Bu nedenle kapımızın Tokat halkına her daim açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu huzur ve güven ortamını bozarak kendilerine menfaat sağlamak isteyen bölücü terör örgütleri, adi suç grupları, organize suç şebekeleri, uyuşturucu madde kaçakçıları ve her türlü şer odakları Türk Polis Teşkilatının çalışmaları ve devletimizin sarsılmaz gücü karşısında yok olmaya mahkumlardı” diye konuştu.

ŞEHİT POLİSLERİ UNUTMADI

Polis teşkilatına da seslenen Topaloğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Fedakar meslektaşlarım; 174. Kuruluş Yıl dönümünü kutladığımız teşkilatımız 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında sizlerin ve halkımızın birlik ve beraberliği içerisinde demokrasimize ve devletimize sahip çıkarak özverili ve fedakar çalışmalarınız sayesinde dünya tarihinde ibretle gösterilecek bir destan yazmıştır. Türk Milleti kendisine samimi, dürüst ve fedakarca hizmet edenleri hiçbir zaman unutmaz ve bağrına basar. Milletimizin sevgisi bizim için her türlü değerin üzerindedir. Ülkemizin çocukları yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakmayı göze alan bir teşkilatın mensubu olmaktan onur ve gurur duymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız uğruna şehit olan teşkilat mensuplarımızı rahmetle, gazilerimizi minnetle anarken meslektaşlarıma ve fedakar ailelerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim.”

Paylaşma ikonundan:

Share
459 Kez Görüntülendi.