logo

29 Nisan 2019

“Diyanet Tokat İle 20 Bin Haneye Dokunulacak”

“Diyanet Tokat İle 20 Bin Haneye Dokunulacak”

İl Müftülüğü tarafından yürütülen Diyanet Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 10 haftalık Aile Okulu Eğitimini tamamlayan 480 kursiyerin belge töreni yapıldı.  


26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Ramazan Muslu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili  ve vatandaşlar katıldı.

Programda, Aile eğitimi ile ilgili sinevizyon gösterimi sunularak, ilahiler okundu. Programda İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, “Kur’an ve Sünnet Perspektifinde Aile” konulu konferansını verdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada,  Diyanet Tokat Projesi kapsamında düzenlenen Aile Okulu’nun çok güzel ve orijinal bir proje olduğunu söyledi. 
“Diyanet Tokat İle 20 Bin Haneye Dokunulacak”
Proje ile sene sonuna kadar 20 bin haneye dokunulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  çalışmayı çok anlamlı ve kıymetli bulduğunu kaydetti. Toplumun temelinin aile olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Aile sağlam olmayınca toplum sağlam olamaz. Bu yüzden bütün gücümüzü, enerjimizi aileye vermemiz lazım. Aileyi bir çadır gibi düşünürsek, aile o çadırdaki direktir. O yüzden aileyi önemsiyorum. Ailenin eğitimini önemsiyorum. Aileyi ayakta tutmamız gerekir. Aileye tüm gücümüzle, çabamızla destek vermemiz lazım. “ dedi. 
“Dinimizin Gayesi Güzel Ahlak Sahibi Olmak”
Aileyi ayakta tutmak için bazı değerlere önem vermek gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ailenin helal lokmayla beslenmesi gerektiğini belirtti.  Helal lokmayla beslenmeyen ailenin çökeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, aile eğitimine ilişkin hanımlardan da özellikle güzel ahlaklı çocuklar yetiştirmelerini istedi.  Dinimizin gayesinin güzel ahlak sahibi olmak olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı,  “Çocuklarımızı yetiştirirken kızları birer hanımefendi, erkekleri de birer beyefendi olarak yetiştirmemiz lazım. Hepsi ayrı bir kişi, ayrı bir insan, ayrı bir değer, ayrı bir kıymet. Hepsine kıymet, özen, emek vermek gerekir. Emek vermeden hiçbir şey olmaz. Hanımların beylerin kendini harekete geçirmesi, emek vermesi lazım. Evde huzur olmayınca dışarıda mutlu olup, huzur bulamayız. Dolayısıyla aile bu yüzden anlamlı, kıymetli. Aile okulu da bu yüzden çok kıymetli.” diye konuştu. 
“Projeyi Canlı Tutmamız Lazım”
Aile Okulu projesinin gerçekleşmesinde emek veren başta İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili olmak üzere tüm Müftülük çalışanlarına teşekkür eder Vali Dr. Ozan Balcı,  “Elmas değerinde bu projenin Tokat’a ve Tokatlı hemşehrilerimize değer üreteceğini düşünüyorum. Bu güzel etkinliği düzenleyen Müftü bey başta olmak üzere diyanet çalışanlarına, konuşmasıyla programı değerlendiren Diyanet İşleri Başkan Yardımcımıza, bende yeni şeyler öğrenmek istiyorum diyerek eğitime katılan Tokatlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bu projeyi canlı tutmak lazım. Ailenin daha da sağlamlaşmasına katkı sağlamasını diliyorum. “ dedi. 
Konuşmaların ardından eğitime katılanlara belgeleri takdim edildi. 

Paylaşma ikonundan:

Share
465 Kez Görüntülendi.