logo

10 Eylül 2019

DEVLETİN ŞEVKAT ELİ HER ZAMAN ÜZERİMİZDE

DEVLETİN ŞEVKAT ELİ HER ZAMAN ÜZERİMİZDE

Tokat merkeze bağlı Güryıldız beldesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin ardından zarar gören vatandaşlarımıza Sosyal Destek Hızır tarafından yardım yapıldı.

Valiliğimiz koordinasyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır kapsamında Güryıldız Beldesinde yaşanan sel felaketinde evleri ve eşyaları zarar gören vatandaşlarımız, Tokat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde çalışan ve Sosyal Destek Hızır Projesinde görevli Şefkat Elçilerimiz tarafından ziyaret edildi.

Yaşanan sel felaketinden etkilenen ailelere öncelikle psiko-sosyal destek veren Şefkat Elçilerimiz, sonrasında ailelerimizin ihtiyaçlarını dinledi. Ziyaret edilen Ö.Y ve ailesi akabinde bir diğer mağdur Y.E ve ailesinin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak üzere öncelikli eşyaları belirlendi. Sosyal Destek Hızır Tokat Sistemine eklenen ihtiyaçlar, yapılan değerlendirmelerin ardından Sosyal Destek Hızır Tokat projesi bütçesinden karşılandı.

Ö.Y ve Y.E’nin ihtiyaçları olan buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, halı, yatak vb. eşyalar. Şefkat Elçilerimiz tarafından kendilerine teslim edildi. Teslim sırasında vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Valimiz Dr. Ozan Balcı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir’in selamları iletilerek güzel günlerde kullanmaları temennisinde bulunuldu.

İhtiyaçları karşılanan vatandaşlarımız, “Devletimizin şefkat ellerini her zaman üzerimizde hissediyoruz ve bugün tekrardan hissettirdiniz. Devletimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

Paylaşma ikonundan:

Share
432 Kez Görüntülendi.