logo

DEVLETİMİZİN YANINDA, MİLLETİMİZİN YARDIMINDAYIZ

DEVLETİMİZİN YANINDA, MİLLETİMİZİN YARDIMINDAYIZ

Tokat Sivil Toplum Kuruluşları Platformu “BizBize Yeteriz Türkiyem” Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olmak amacıyla video konferans aracılığıyla bir araya geldi. Tokat Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Video konferansın sonucunda imza altına aldıkları bir bildiri yayınladılar.

Yayınlanan Bildiri: “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs kaynaklı covıd-19 salgını nedeniyle olağanüstü bir süreçten geçmekteyiz. Toplantımızı O nedenle evde kal çağrısına uyarak dijital platformda gerçekleştirmekteyiz


Salgın insanlığın ortak sorunu haline gelmiştir. Enfekte sayısı ve ölümler de günden güne artmıştır.“covid-19”’dan vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastanelerde tedavi gören hastalarımıza acil şifalar dileriz.


Bu süreçte kamu hizmeti sunan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm çalışanlarımıza fedakârlıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Devletimiz salgının başladığı ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gereken tedbirleri alarak uygulamaya koymuştur
Vatandaşlarımızı “ bir insan hayatını kurtarmak, tüm insanlığı kurtarmak ” inancıyla devletimizin ilan ettiği korunma kurallarına, hassasiyetle uymaya davet ediyoruz. Zorunlu olmadıkça evde kalın diyoruz.


Salgının yayılmaması için alınan önlemler nedeniyle oluşabilecek ekonomik kayıpları da telafi etmek üzere devletimiz tarafından ekonomik destek paketleri açıklanmıştır.
İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmamızı güçlü tutarak, hepimiz fedakârlık etmeliyiz
Merhum Mehmet Akif’in veciz ifadesi ile:
Girmeden tefrika bir millet düşman sindiremez


Toplu vurdukça sineler onu top sindiremez.


Ülkemiz, bu kampanya ile devlet – millet dayanışmasının en güzel örneğini tüm dünyaya göstermektedir.
Alınan tedbirlere uyarak, rehavete ve paniğe kapılmadan dikkatle ve sabırla atacağımız her adım bizi aydınlık yarınlara ulaştıracaktır.
O nedenle Biz Tokat Sivil Toplum Kuruluşları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın BİZBİZE YETERİZ TÜRKİYEM sloganıyla başlatmış olduğu MİLLİ DAYANIŞMA kampanyasına BİZ de varız diyor, biz olmanın gereğini sonuna kadar yapacağımızın sözünü veriyoruz.
Tokat Sivil toplum kuruluşları olarak insan hayatını tehdit eden virüse karşı yapılan mücadelede devletimizin yanında, milletimizin yardımında olduğumuzu, bir kez daha buradan ilan ediyoruz.


Tokat Sivil Toplum Kuruluşları olarak salgını önlemek için alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan ailelerimize destek amacıyla başlatılan BİZBİZE YETERİZ TÜRKİYEM MİLLİ DAYANIŞMA kampanyasına şimdi vefa zamanı diyerek her kesimi de destek olmaya davet ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Paylaşma ikonundan:

Share
193 Kez Görüntülendi.