logo

ÇİFTÇİMİZİN ÜRETİCİMİZİN DESTEKÇİYİZ

ÇİFTÇİMİZİN ÜRETİCİMİZİN DESTEKÇİYİZ

Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplandı

Tarımsal ve hayvansal üretimin devamı tedarik zincirinde aksama olmaması için oluşturulan Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile  gerçekleştirildi.  

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı ve video konferans yolu ile kurul üyeleri İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda bitkisel üretim, hayvansal üretim, tarımsal sanayi ve gıda üretimi,  mevsimlik işçiler ve diğer hususlar ele alındı. Bitkisel ve tarımsal üretimde herhangi bir aksama olmadığını dile getiren  İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin İl Özel İdaresi destekleri ile çiftçilerimize 85 ton yonca tohumu, 40 ton sılajlık mısır tohumu ve 90 ton patates tohumu dağıtıldığını ifade etti.  

Her  Konuda Çiftçimizin Üreticimizin Yanında ve Destekçisiyiz

Tarımın, çiftçinin, üreticinin dostu olarak, memleketi börtüsüyle böceğiyle, kurduyla kuşuyla, havasıyla suyuyla, toprağıyla seven bir Vali olarak sizlerin destekçisiyim diyen Vali Dr. Ozan Balcı  “Bir taraftan koronavirüs ile mücadele edeceğiz bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimimiz düşmeyecek. Bu konu çok stratejik ve çok  önemli bir konu. Bizler her konuda çiftçimizin üreticimizin yanında ve destekçisiyiz. Çiftçilerimiz rahat etsinler, paniğe kapılmasınlar. Bizler sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Sevk ve tedarik zincirinin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Tarımsal üretim, hayvansal üretim, tarımsal gıda sanayi, tarımsal üretimde, çalışan işçilerin durumunda sorun olmamalı, olursa da sorunları birlikte çözeceğiz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti.  “Tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinin aksatılmaması için tarım takvimini çıkartıp çalışmaları bu takvime göre yapacağız. Faaliyetleri adım adım takip edeceğiz. Hem izleyeceğiz, hem değerlendireceğiz ve varsa engelleri ortadan kaldıracağız. Hem kurul hem de alt komisyonlar haftanın belirli günlerinde İlde Vali, ilçelerde kaymakamlar başkanlığında video konferans öncelikli bir araya gelip genel durum değerlendirmesi yapacağız. Bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal sanayi, tarım işçilerinin durumu ve diğer konularını sıkı bir şekilde takip edeceğiz.” dedi

Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimiz, üreticimiz müsterih olsunlar. Bağında, bahçesinde, tarlasında alınan tedbirlere uyarak çalışmalarına devam etsinler. Çiftçinin dostuyuz. Çiftçimizi seviyoruz, Sorunların üstesinden elbirliği içerisinde geleceğiz. Bu günleri milli birlik ve dayanışma ile hep birlikte aşacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler:
Share
273 Kez Görüntülendi.