logo

BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ ÇALIŞAN İNSANLARDA VARMIŞ


kanal60
bunyaminsunar@hotmail.com


Bir varmış bir yokmuş diye başlayan hikâyeler ilgimizi çeker.Hele kahramanlar varsa o hikâyenin içerinde daha fazla dikkat kesiliriz.
Tokat hem gelmiş hem geçmiş, hem varmış hem yokmuş gibi bir şehir.Unuttuk demi yapılanları.Ve bu şehre bir şeyler yapalım diye çalışanların olduğunu.

Bu şehirde hayatın her alanına dokunmuş kişiler var.Vakıflar bir zamana kadar unutulmuşken, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde 5 bin vakıf eserinin ayağa kaldırılmasına vesile olan Yusuf Beyazıt bu gün misafirimizdi.

Vakıf eserlerinin yanısıra binlerce öğrenciye burs, yüzbinlerce aileye sıcak aş imkanına vesile olan kişi oldu.Yusuf Beyazıt, Ülkemizin tekrardan Vakıf Medeniyeti ile buluşmasını sağlayan kişi benim gözümde.
Tokat dâhil ülkemizin her tarafında hatta sınırların ötesine kurulan bir medeniyet köprüsünün mimarlarından.Yusuf Beyazıt iki dönemdir Tokat vekilimiz. Siyasette insanları ötekileştirmeden hizmet etme anlayışı içerisinde bir devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü döneminde tecrübe edindiği milletin dertleri, sevdaları ve sıkıntıları ile ilgili konuları en üst seviyede dile getirip yüreğini koydu vekilliği döneminde.

Tokat’ın tarihi zenginliklerinin dünyaya ışık tutacak bir yerde olduğuna inanıyor.

O kadar inancı yüksek ki Tokat’ta tarihi bir konak alarak yenileme çalışmalarını bitirip vakıf kurarak hayatı boyunca kazandığı birikimlerini vakfetmek istiyor.

Yusuf Beyazıt hayallerini Tokat’a bağlamış ayrıca. Anlatırken, Ecdadın insanlar bir yana hayvanları bile düşündüğünü söylerken “İnsanlar sebil yapıyor, oradan geçenler su içsinler diye. Kuş yuvaları yapıyorlar, kışın kuşlar çaresiz kalmasın, başlarını sokacak bir yer bulsunlar diye düşünüyorlar. Göçmen kuşlar karnını doyursunlar diye vakıf kuruyorlar. Vatanına, milletine hizmet etmeyi düşünen bir ecdadı gördüm, bende aynısını yapmak istiyorum diye ekliyor heyecanla anlattığı hayallerine.Tokat Havaalanı, Tarım ve Hayvancılık projeleri ve destekleri, Tokat’ın dağlarını ceviz ormanı yapacağız, başladık derken, Niksar, Alaca, Kızıliniş, Mecitözü yollarının Tokat’ı dünyaya bağlayacak yollar olduğunu, Başçiftlik Kayak Merkezi, Zınav Gölü, Ballıca, Zile Kalesi, Sulusokak ile memleket yarinlerde kendini bulacak, iş aş olacak diyor.
Çamlıbelde bir tünelle hızlı terene ulaşacak bir Tokat olacak.Şeker üreticisi memnun konusu geçiyor.Yeni Sanayi bölgeleri açarak işi kapılarını çoğaltalım, gençler burada doysun.

Yapılanlar yapılacaklar devam etti konuşmalarımız.Sadece Vakıflar genel Müdürlüğü döneminden yapılan eserlerden dolayı dahi bir Allah Razı olsunu hakkediyor Yusuf Beyazıt.

Paylaşma ikonundan:

Share
230 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KARNINDAKİ BEBEKLE KORANAYA YENİLDİ

  06 Aralık 2020 Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Karnındaki bebeği ile korona virüse yenik düştü Kocaeli’nde karnındaki bebeği ile birlikte korona virüse yenik düşen genç kadın memleketi Tokat’ta toprağa verildi. Kocaeli'nde yaşayan evli 1 çocuk annesi Nur Aymak Yavuz (27) bir süre önce korona virüse yakalandı. Evinde tedavi gören genç kadın durumu ağırlaşınca Kocaeli Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 6 aylık hamile olan Yavuz, yaklaşık 17 gün hastanede tedavi gördü. Tedavisi sırasında karnındaki bebeği kaybeden anne yoğun bakıma alındı. Bebeğinden ölümünden 3 gün son...
 • HAİNE BAK!

  03 Aralık 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Bu başlığı Ermenistan da yaşayıp, Ermeni milliyetçiliği yapanlara yazmadım.Karabağ’da Türk kardeşlerimizi katledenlere de!Binlerce yıl Türk ekmeği yiyip, kurtuluş savaşında zayıf düştüğümüzde sırtımızdan vurup, mazlumları katleden hain Ermenilere de.Onlar zaten hain ve düşman.Tokat’ta güzel işler ve yatırımlar yapılınca her tarafa şikâyet eden, Tokat’tan beslenip, Tokat’ta güzel şeyler olunca azıp kuduranlara ve onlarla yol yürüyenlere yazdım.Bunu yapanlar ya bireysel çıkarları için her şeyi yapanlar, ama dikkatinizi çekeceğim Ermeni milliyetç...
 • EĞİTİME 2 MİLYONLUK MATBAA

  29 Kasım 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in destekleriyle 2 milyon liralık matbaa kuruluyor. Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, bu gelişimleri eğitim-öğretim programlarına yansıtmak, programların sektör ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matbaa Teknolojileri alanının kurulması kararı alındı. Vizyon projeleriyle Meslek Liselerinin kalkınmasına destek olan Tokat İl ...
 • BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ ÇALIŞAN İNSANLARDA VARMIŞ

  29 Ekim 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Bir varmış bir yokmuş diye başlayan hikâyeler ilgimizi çeker.Hele kahramanlar varsa o hikâyenin içerinde daha fazla dikkat kesiliriz.Tokat hem gelmiş hem geçmiş, hem varmış hem yokmuş gibi bir şehir.Unuttuk demi yapılanları.Ve bu şehre bir şeyler yapalım diye çalışanların olduğunu. Bu şehirde hayatın her alanına dokunmuş kişiler var.Vakıflar bir zamana kadar unutulmuşken, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde 5 bin vakıf eserinin ayağa kaldırılmasına vesile olan Yusuf Beyazıt bu gün misafirimizdi. Vakıf eserlerinin yanısıra binlerce ö...