logo

22 Kasım 2019

BİN KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYA SALINACAK

BİN KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYA SALINACAK

Erbaa Belediyesi Keklik ve Sülün Üretim İstasyonunda üretilen yaklaşık bin keklik ve sülün 2020 Haziran ayında doğaya salınacak.

Belediyenin kurduğu tesiste üretimi yapılan keklik ve sülünler 2020 Haziran ayında doğaya salınacak. 90 damızlık keklik, 150 damızlık sülün ile birlikte toplam 840 keklik ve sülünün bulunduğu tesiste üretim ve doğaya adaptasyon çalışmaları devam ediyor. Kene ile doğal yoldan mücadele amacıyla kullanılan hayvanların Haziran ayında Milli Parklar İl Müdürlüğü ile birlikte doğaya salınması planlanıyor.

Yaban hayat dengesinin bozulmasının bu çalışmaları yapmayı zorunlu kıldığını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Keklik ve sülünleri üretip doğaya bırakarak doğal yaşam dengesini sağlamaya çalışıyoruz. Kenelerin artışı, buna bağlı hastalıklar bir çok insanımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu hayvanların kene ile mücadelede önemini biliyoruz. Şuanda üretilen sülün ve keklikler 2020 Haziran ayında doğaya bırakılacak. Periyodik olarak bu çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
506 Kez Görüntülendi.