logo

BİLGİ EVİNDE FARKINDALIK OLUŞTURAN YERLİ MALI ETKİNLİĞİ

BİLGİ EVİNDE FARKINDALIK OLUŞTURAN YERLİ MALI ETKİNLİĞİ

Tokat Belediyesi Yeşilırmak Bilgi Evi’nde Yerli Malı Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.


12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) nedeniyle Yeşilırmak Bilgi Evinde öğrencilere yönelik “kendi tüketimini kendin üret” etkinliği düzenlendi.
Yerli malı kullanmaya teşvik etmek amacıyla, velilerin destekleriyle Bilgi Evi öğrencileri tarafından hazırlanan ürünler çocuklara dağıtıldı. Haftanın önemi anlatılan programda, minik öğrenciler hoşçavakit geçirerek, gönüllerince eğlendi.


Çocuklara yerli malı kullanmalarını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, her zaman gelecek nesiller için hizmet veremeye odaklandıklarını belirtti.
Yeşilırmak Bilgi Evi Sorumlusu İnan Sezgin ise; çocukların ve ailelerin hafta boyunca düzenlenen etkinliklere yoğun bir katılım sağladıklarını belirterek, yerli malı kullanmaya teşviki amaçladıklarınısöyledi.


Sezgin yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu tarafından hizmete açılan Yeşilırmak Bilgi Evimiz çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlamaya devam ediyor. Bu yıl açmış olduğumuz 26 farklı kurs kategorisinde 407 öğrencimiz eğitimlerine devam ediyor. Bir yandan eğitim, etüt faaliyetlerimiz sürerken, sosyal faaliyetlerimize de ağırlık veriyoruz. Bu doğrultu da bu hafta içerisinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle, çocuklarımızı Türk malı kullanmalarına teşvik ettik. Onlar içinde güzel bir anı oldu. Bu programı düzenlememizde emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve bizlere bu imkânı sunan Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na teşekkür ediyorum”dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
539 Kez Görüntülendi.