logo

BEŞİR AİLELERİN YANINDA

BEŞİR AİLELERİN YANINDA

Tokat’ta Beşir Derneği tarafından sokağa çıkma kısıtlamasında dışarıya çıkamayan ve yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı yapıldı.

Kentte uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sessizlik hakim olurken Beşir Derneği Tokat Temsilciliği gönüllüleri ev ev gezmeye devam ediyor. Kısıtlama kapsamında sokağa çıkamayan maddi durumu olmayıp market alış verişi yapamayan ailelerin yardımına koşan Beşir Derneği gönüllüleri, hayır sever iş insanları tarafından yapılan bağışlar ile alınan gıda ve giysileri ihtiyaçlı ailelere ulaştırdı. Belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalan gönüllüler gıda kolilerini ailelere teslim etti. Aynı zamanda çocuk olan evlerde çocuklar için oyuncak ve kışlık kıyafetlerde verdi.

Beşir Derneğinin 2013 yılından bu güne kadar kamu yararına çalışan dernek olduğunu ifade eden Beşir Derneği Tokat İl Temsilcisi Ali Aybek, “Beşir Derneği 2011 yılında kurulduk. 2013 yılında ise kamu yararına çalışan dernekler arasına girerek faaliyetlerimize devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu içinde bulunduğumuz sokağa çıkma kısıtlamasında iki günde 215 aileye ulaştık. Bununla beraber çocuklarında gönlünü almaya çaba sarf ettik. Aynı şekilde dışarıya çıkamayan, geliri olmayan yani ihtiyaç sahibi ailelere bu pandemi sürecini beraber atlatmak için yardımcı olmaya çalışıyoruz. İçerisinde yirmi çeşit erzak bulunan kolilerimiz ve çuvallı patates, giyim gibi yardım malzemeleri dağıtıyoruz” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
527 Kez Görüntülendi.