logo

22 Temmuz 2019

ARKA KOLTUKTADA KEMER TAKILACAK

ARKA KOLTUKTADA KEMER TAKILACAK

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, emniyet kemeri ve yaya geçidi farkındalık etkinliği düzenledi. Emniyet kemeri takmanın trafikte olası kazalara karşı can kurtardığı tartışmasız bir gerçek. Son dönemlerde yapılan sıkı denetimlerin ardından Tokat’ta emniyet kemeri takma kuralı yavaş yavaş alışkanlık haline gelmeye başladı. Ancak Emniyet işi sıkı tutuyor. Her fırsatta emniyet kemeri kullanımı ve yaya geçitlerinde yayalara öncelik konularında farkındalık etkinlikleri düzenleniyor.

Bir farkındalık etkinliği de dün Tokat Valiliği Önü ile Sivri Tekke arasında yapıldı. Etkinlik ile sadece sürücülerin ve ön koltuktaki diğer yolcuların değil arka koltukta oturanların da emniyet kemeri takmasının hayati önemi vurgulandı.  Tokat Valisi Ozan Balcı ve Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ve kurum müdürleri, farkındalık etkinliği kapsamında araçlarına binerek öncelikle emniyet kemerlerini takarak topluma mesaj verdi.

Farkındalık etkinliği hakkında konuşan Tokat Valisi Ozan Balcı, “İçişleri Bakanlığı bu yıl ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ projesi başlattı. Emniyet kemeri takmak, Kırmızı Düdük uygulaması, Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın’ projelerini önemsiyor ve destekliyoruz.  İstediğimiz hem sürücülerimizin hem de yayalarımızın trafik kurallarına uyması. Çünkü bu onların güvenliği için önemli. Bu etkinliğimizde  ise Emniyet kemeri takılmasını önemle hatırlatmak ve bu konuda duyarlılık oluşturmak. Emniyet kemeri takmak mecburi. Biz bunun denetimlerden daha öte eğitim ve bilinç ile yapılmasını istiyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı. Çünkü emniyet kemeri can kurtarır. Önceliğimiz eğitimlerle vatandaşımızın kendiliğinden yapması. Öncelik Hayatın, öncelik yayanın, kırmızı düdük, hız uygulaması ve emniyet kemeri Tokat’ta ölümlü ve yaralamalı kazaları hissedilir oranda düşürdü. İnşallah bunu denetimleri sıklaştırarak hem de eğitim yoluyla daha da düşüreceğiz. Sadece ön koltukta oturanlar değil arka koltukta oturanlarda emniyet kemeri takmalı. Kendilerini ve ailelerini seviyorlarsa emniyet kemerini takalım” dedi

Paylaşma ikonundan:

Share
509 Kez Görüntülendi.