logo

21 Eylül 2019

AFRİKA ÜLKELERİ BÜYÜK ELÇİLERİ TOKAT’TA

AFRİKA ÜLKELERİ BÜYÜK ELÇİLERİ TOKAT’TA

Ankara’daki Afrika Ülkelerinin Büyükelçileri Vali Dr. Ozan Balcı’yı Ziyaret Etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ankarada’ki Afrika Ülkeleri Büyükelçileri Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Hemşerimiz Emekli Büyükelçi Hulusi Kılıç, Demokratik Kongo Büyükelçisi Duayen Büyükelçi Marcel Mulumba Tshıdımba ve Eşi Paulıne Kabangu Tshıta, Somali Büyükelçisi Jama Abdullahı Mohamed, Gana Büyükelçisi Salma Frances Mancell Egala, Güney Sudan Cumhuriyeti Büyükelçisi Guandong Thıep, Dışişleri Bakanlığı Doğu Afrika Genel Müdür Yardımcısı Fatih Ak’ı makamında ağırlayan Vali Dr Ozan Balcı “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet yetkililerimiz olmak üzere dünyanın bütün devletleriyle iyi ilişkiler içerisinde olmaya gayret gösteren bir ülkeyiz. Tokat’ta dünyanın bütün ülkeleriyle ticari ilişkileri olan bir İl. Sayın Büyükelçilerimiz bugün iş insanlarımızla görüşecekler. Amaç, ilimizden de Afrika’ya yapılan dış ticaretin artırılması yönünde olacaktır. Bu tür bağlantılarla ülkemizde ve ilimizde olan dış ticaret hacmi daha yükseklere çıkar diye düşünüyoruz ve Sayın Büyükelçilerimize İlimizi ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Afrika Ülkelerinden gelen Büyükelçiler ise sıcak ilgisi ve nezaketinden dolayı Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ederek İlimizde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ettiler.

Paylaşma ikonundan:

Share
468 Kez Görüntülendi.