logo

( A.Ş.) SONUNDA BÖLGESEL AMATÖR BAL LİGİNE DÜŞTÜ….


Çetin Kamil Genç
ckgenc@kanal60.com

   3.Lig kırmızı ligde mücadele eden Tokatspor A.Ş.  27 hafta sonunda matematiksel olarak bir alt lig  Bölgesel  Amatör lige düşmesi kesinleşti.

   51 yıllık koca çınar tarihinde ilk defa böyle bir duruma düştü. Tarihin sayfalarına bu durum kara bir leke olarak geçti. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazık hem de çok yazık oldu. 2 sene önce takımı 2. Ligde teslim alan ve büyük vaadler ile takımı alan ve sözde takımı üst liglerde uçurmayı vaadet eden Ufuk AKÇAKAYA verilen sözlerin hiç birini yerine getirmemiş, takımı A.Ş. yaptıktan sonra yine değişen bir şey olmamış ve 51 yıllık çınar önce 12 yıldır mücadelesini verdiği 2.ligden 3. Lige düşmüş bu senede liglerin bitimine 7 hafta kala, 3.ligden Bölgesel Amatör. Bal ligine düşmesi kesinleşmiştir.

  27.haftayı geride bıraktığımız şu günlerde, oynadığı 27 maçta 22 mağlubiyet, 4 beraberlik ve 1 yenilgi alan Tokatspor A.Ş. oynadığı maçların tamamına yakınında, eldeki genç kadro yetersiz kalmış ve bir başarı yakalayamamış , transfer tahtası açılıp transferler yapılamamış ve takım adeta kaderine terk edilmiştir.

  Bu güzide kulübün bu hale gelmesin de herkesin rolü olmuştur. Bu takım bu kişiye baştan verilmemeliydi. Bu bir hataydı, belki zorunlu oldu ancak, bu durumların da yaşanabileceği göz önüne alınmalıydı. Sahipsiz ilin bir takımının da bu şartlar altında bu durumun yaşanması kaçınılmaz olmuştur. Yazık çok yazık oldu koca çınara , koca bir dev ancak bu şekilde yok olabilirdi ve bu yaşandı. Zaten bu durumun yaşanacağı haftalar önce belli olmuştu. Bundan kaçış yoktu.Koca 51 yıllık çınar göz göre göre yok oldu gitti.

 Artık bu saatten sonra yapacak bir şey yok, Bu takım önümüzdeki senede bu gidişle Bölgesel Amatör ligden  Amatör lige kadar düşer ve yok olup gider.

 Artık bu ilin yeni bir takıma ihtiyacı var , buda geçen sene kurulan Tokat 1969 SK. takımı neden olmasın, bari bu takımıza sahip çıkıp destek verelim de ilimizi temsil etsin. Artık gün birlik beraberlik, ve birbirimize sahip çıkma günüdür, Bir elin nesi var , iki elin sesi var. Bu yeni takımımıza destek verelim ve onu laik olduğu yere el birliği ile beraber taşıyalım. Çünkü bu güzel il futbolsuz kalmamalıdır.

                Bizler birlik ve beraberliği sağlayabilirsek, her şeyin üstesinden gelebiliriz.

                                                                                                      Çetin Kamil GENÇ

                                                                                                            Spor Ateşi

Paylaşma ikonundan:

Share
437 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ ÇALIŞAN İNSANLARDA VARMIŞ

  29 Ekim 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Bir varmış bir yokmuş diye başlayan hikâyeler ilgimizi çeker.Hele kahramanlar varsa o hikâyenin içerinde daha fazla dikkat kesiliriz.Tokat hem gelmiş hem geçmiş, hem varmış hem yokmuş gibi bir şehir.Unuttuk demi yapılanları.Ve bu şehre bir şeyler yapalım diye çalışanların olduğunu. Bu şehirde hayatın her alanına dokunmuş kişiler var.Vakıflar bir zamana kadar unutulmuşken, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde 5 bin vakıf eserinin ayağa kaldırılmasına vesile olan Yusuf Beyazıt bu gün misafirimizdi. Vakıf eserlerinin yanısıra binlerce ö...
 • AHMET YILMAZ “BİRLİKTE OLMAK TEK GÜCÜMÜZ”

  28 Ekim 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları

  Ahmet Yılmazı tanıyalım. İstanbul’da Tokatlıların bir araya geldiği sivil toplum örgütlerinden Tokat Konfederasyonu Genel başkanı Ahmet Yılmaz’dan İstanbul’da ki Tokatlıları sorduk. Ahmet Yılmaz Tokat Konfederasyonu Genel Başkanlığı yapıyorum. 1974 Tokat Zile doğumluyum. Tokat Konfederasyonundan bahsedebilir miyiz? TOKKON kısa adı Tokat Konfederasyonu, 6 yıl önce üç federasyonun bir araya gelmesiyle kuruldu.  Bu federasyonlar ise İstanbul Tokat Dernekler Federasyonu, Asya Tokat Dernekler Federasyonu ve Esenyurt Tokat Dernekler...
 • SANKO HOLDİNG KURBAN BAYRAMI MESAJI

  30 Temmuz 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  SANKO Holding, vatandaşların Kurban Bayramını kutlarken, sosyal mesafe kuralına uymayı da mesajda hatırlattı. ...
 • GÖKYÜZÜNÜ PARAŞÜTLER ŞENLENDİRDİ

  02 Temmuz 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Türkiye’de pandemi sürecinde ilki yapılan yamaç paraşütü mesafe yarışlarında pilotlar gökyüzünü renklendirdi. Tokat'ın Turhal'da gerçekleştirilen Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması 20 ilden 5'i kadın olmak üzere 65 sporcunun katılımı ile başladı. Şenyurt Mercimektepe mevkilinde Tokat protokolünün katılımı ile gerçekleştirilen törenin ardından yarışların startı verildi. Pandemi sürecinde ilk defa gökyüzü ile buluşan sporcular oldukça heyecanlı anlar yaşadı. Bazı pilotlar rüzgarın azizliğine uğradı. Kalkış yaparken çal...