logo

( A.Ş.) SONUNDA BÖLGESEL AMATÖR BAL LİGİNE DÜŞTÜ….


Çetin Kamil Genç
ckgenc@kanal60.com

   3.Lig kırmızı ligde mücadele eden Tokatspor A.Ş.  27 hafta sonunda matematiksel olarak bir alt lig  Bölgesel  Amatör lige düşmesi kesinleşti.

   51 yıllık koca çınar tarihinde ilk defa böyle bir duruma düştü. Tarihin sayfalarına bu durum kara bir leke olarak geçti. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazık hem de çok yazık oldu. 2 sene önce takımı 2. Ligde teslim alan ve büyük vaadler ile takımı alan ve sözde takımı üst liglerde uçurmayı vaadet eden Ufuk AKÇAKAYA verilen sözlerin hiç birini yerine getirmemiş, takımı A.Ş. yaptıktan sonra yine değişen bir şey olmamış ve 51 yıllık çınar önce 12 yıldır mücadelesini verdiği 2.ligden 3. Lige düşmüş bu senede liglerin bitimine 7 hafta kala, 3.ligden Bölgesel Amatör. Bal ligine düşmesi kesinleşmiştir.

  27.haftayı geride bıraktığımız şu günlerde, oynadığı 27 maçta 22 mağlubiyet, 4 beraberlik ve 1 yenilgi alan Tokatspor A.Ş. oynadığı maçların tamamına yakınında, eldeki genç kadro yetersiz kalmış ve bir başarı yakalayamamış , transfer tahtası açılıp transferler yapılamamış ve takım adeta kaderine terk edilmiştir.

  Bu güzide kulübün bu hale gelmesin de herkesin rolü olmuştur. Bu takım bu kişiye baştan verilmemeliydi. Bu bir hataydı, belki zorunlu oldu ancak, bu durumların da yaşanabileceği göz önüne alınmalıydı. Sahipsiz ilin bir takımının da bu şartlar altında bu durumun yaşanması kaçınılmaz olmuştur. Yazık çok yazık oldu koca çınara , koca bir dev ancak bu şekilde yok olabilirdi ve bu yaşandı. Zaten bu durumun yaşanacağı haftalar önce belli olmuştu. Bundan kaçış yoktu.Koca 51 yıllık çınar göz göre göre yok oldu gitti.

 Artık bu saatten sonra yapacak bir şey yok, Bu takım önümüzdeki senede bu gidişle Bölgesel Amatör ligden  Amatör lige kadar düşer ve yok olup gider.

 Artık bu ilin yeni bir takıma ihtiyacı var , buda geçen sene kurulan Tokat 1969 SK. takımı neden olmasın, bari bu takımıza sahip çıkıp destek verelim de ilimizi temsil etsin. Artık gün birlik beraberlik, ve birbirimize sahip çıkma günüdür, Bir elin nesi var , iki elin sesi var. Bu yeni takımımıza destek verelim ve onu laik olduğu yere el birliği ile beraber taşıyalım. Çünkü bu güzel il futbolsuz kalmamalıdır.

                Bizler birlik ve beraberliği sağlayabilirsek, her şeyin üstesinden gelebiliriz.

                                                                                                      Çetin Kamil GENÇ

                                                                                                            Spor Ateşi

Paylaşma ikonundan:
0

Share
53 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YÜZ BİN ÖĞRENCİ İLE YÜZ YÜZE

  01 Nisan 2020 Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Virüs nedeniyle tedbir amaçlı Milli Eğitim bakanlığı tarafından yürütülen Eba Tv'ye, Tokat'tan destek geldi. Türkiye'de ilk defa uygulanacak programın tanıtımı yapıldı.Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleri ile telekonferansla yaptığı toplantıda “Yüz Bin Öğrenci İle Yüz Yüze” projemizin ilk uygulamasını ve tanıtımını yaptılar.Vali Ozan Balcı tanıtım programında; “Çocuklarımızı çok seviyoruz, onlar bizim için çok değerli, çok önemli. Onların eğitimini çok önemsiyoruz....
 • KORONA VÜRÜS SPOR ‘U VURDU…..

  23 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Sonunda  korona  vürüs  Tokat’tada başta futbol olmak üzere tüm spor dallarını da vurdu. Zaten hem futbolda olsun hem de voleybol da olsun durumlar belli, başta futbol olmak üzere 50 yıllık çınar yok olup gitti, hem de göz göre göre, yazık hem de çok yazık oldu. Zaten parmakla sayılacak kadar az olan seyirciye oynayan kulüp, bu sıkıntıya aylar önce yaşamaya başladı ve birde korona vürüs yasağı gelip maçlar ertelenince değişen bir şey olmadı. Zaten Bölgesel amatöre düşmüş bir takım , o cefakar seyircisini çoktan kaybetmişti. Onun...
 • TOKAT’TA FUTBOL NEDEN BU HALE GELDİ.

  16 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Bugün sizlerle Tokat’ta futbolun, neden bu hale geldiğini paylaşmak istedim. Sorun ne, neden çoğu kimse futbola sıcak bakmıyor, neden kimse sorumluluk almak  istemiyor, aslında bunu Tokat’ta spor adamlarının, iş adamlarının, üst düzey bürokratların, ve futbola gönül vermiş insanların bir araya gelerek, bu durum masaya yatırılmalı ve bir Panel düzenlenmeli ve  ortak bir çözüm üretilmelidir.  Bu bahsettiğim durumlar zor bir şey değil. Burada bu işe Tokat’ın önde gelen insanların başta bu işe öncelik yapmaları gerekmektedir. Çün...
 • ( A.Ş.) SONUNDA BÖLGESEL AMATÖR BAL LİGİNE DÜŞTÜ….

  09 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

     3.Lig kırmızı ligde mücadele eden Tokatspor A.Ş.  27 hafta sonunda matematiksel olarak bir alt lig  Bölgesel  Amatör lige düşmesi kesinleşti.    51 yıllık koca çınar tarihinde ilk defa böyle bir duruma düştü. Tarihin sayfalarına bu durum kara bir leke olarak geçti. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazık hem de çok yazık oldu. 2 sene önce takımı 2. Ligde teslim alan ve büyük vaadler ile takımı alan ve sözde takımı üst liglerde uçurmayı vaadet eden Ufuk AKÇAKAYA verilen sözlerin hiç birini yerine getirmemiş, takım...