logo

06 Nisan 2019

48. Piyade Eğitim Alayı’nda Yemin Ettiler

48. Piyade Eğitim Alayı’nda Yemin Ettiler

48. Piyade Er Eğitim Alayı’nda düzenlenen törenle 1999/1 Tertip 2. Kademe Erler yemin etti. Tören 48. Piyade Er Alayı’nın Altın Likayat Madalyalı Sancağı’nın tören alayına girişiyle başladı. Sancak geçiş töreninin ardından acemi erlerin and içme törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 48. Piyade Eğitim Alayı Tarihçesi okundu. Ardından and içme töreni için Alay Sancağı yerini aldı. Ve yaklaşık bin 600 er yemin etti.

 
Eğitim ve Doktrin Komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın yemin eden erlere göndermiş olduğu Komutanlık tebrik mesajının okunmasının ardından 1999-1 Tertip 2. Kademe erler adına birliğe ilk katılan piyade er Yaş Kütüğüne plaket çaktı. Acemi erlerin yemin töreni daha önce kışlada vatani görevini yapan ve şuanda da vatani görevini kışlada yapmakta olan evlatlarının yemin törenine katılan misafirlere katılım belgelerinin verilmesiyle devam etti.
Hudut Tekmili’nin okunmasının ardından Garnizon ve 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel bir konuşma yaptı.  Piyade Albay Rıfat Dönel, “Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz, ileride çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Artık kutsal görev sırası sizde! Silahlı kuvvetlerimizin en genç Mehmetçikleri olarak sizlere güveniyor ve iyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum. Ettiğiniz bu kutsal andın, size, ailelerinize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Alayda düzenlenen törene, Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küspeci, Garnizon ve 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, diğer protokol mensupları ile asker aileleri katıldı

Paylaşma ikonundan:

Share
546 Kez Görüntülendi.