logo

15 Temmuz 2019

15 TEMMUZ’DA GÖSTERDİĞİ CESARET İLE DESTAN YAZDI

15 TEMMUZ’DA GÖSTERDİĞİ CESARET İLE DESTAN YAZDI

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Türk Milleti’nin 15 Temmuz gösterdiği cesaretli ve dirayetli mücadele ile bir destan yazdığını belirten Milletvekili Arslan, Çanakkale kahramanlık ruhunun bu topraklarda halen yaşadığının dünyaya bir kez daha gösterildiğini söyledi.

15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnetle andığını ve gazilere sıhhat dilediğini belirten Arslan açıklamasını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da ülkemizi, devletimizi ve aziz milletimizi hedef alan FETÖ’nün hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Milletimiz bundan 3 yıl önce gösterdiği cesaretli ve dirayetli mücadele ile adeta bir destan yazarak,  Çanakkale’de yedi düvele karşı gösterdiği kahramanlık ruhunun bu topraklarda halen yaşadığını dünyaya bir kez daha gösterdi. Değerli hemşerilerim; Bu vatanın evlatları 15 Temmuz’da sadece bir darbe girişimini önlemedi, aynı zamanda ülkemizin ve evlatlarımızın da geleceğini kurtardı. Türkiye’nin baş eğen, boyunduruk altında yaşayan bir ülke olmadığını, bu millete had bildirme günlerinin geride kaldığını ve bir araya geldiğimizde uçağın, tankın ve merminin bu millete işlemediğini gösterdi.  FETÖ’nün hain saldırısına karşı canı pahasına dur diyen milletimiz vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiş, bu uğurda 251 şehit vermiş 2.626 vatandaşımız gazi olmuştur. Hain planlarla milletimizin silahlarını yine milletimize doğrultan ve bu ülkeye tuzak kuran, Kudüs’ün haçlılar tarafından işgal edildiği tarihi seçen hain FETÖ, bayrağına ve vatanına sahip çıkan bu kahraman milletimizi hesaba katmamıştır.  Zifiri karanlık bir gecenin ülkemizin dört bir yanında okunan Sala’lar ile nurlu bir sabaha döndüğüne hepimiz şahit olduk. Ve bir kez daha inandık ki; Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Tarih boyunca birçok istila girişimi ile karşılaşan bu aziz millet bir araya geldiğinde, birbirine sarıldığında tüm bu saldırıları nasıl bertaraf ettiyse, aynı birlik ve milli ruhla bundan sonra ülkemize kastedenlere aynı cevabı verecektir. Güçlü bir Türkiye yolunda önümüzü kesmeye çalışan sahibi hepimizin malumu olan kukla örgütler;  FETÖ, PKK ve daha niceleri emellerine ulaşamayacak, Türkiye’nin kutlu yürüyüşüne engel olamayacaktır.

Ben bu vesile ile vatanımızın bağımsızlığı için bin yıldır verdiğimiz şehitlerimizi; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak belirlenen bu günün anlamı itibariyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sıhhat diliyorum”

Paylaşma ikonundan:

Share
506 Kez Görüntülendi.